MOJA HISTORIA

KARIERA SPORTOWA

Od malutkiej salki w klubie w Kołobrzegu po słynną Madison Square Garden w Nowym Jorku.

Różnych prezentów życzą sobie dziewczyny na 15 urodziny, jednak rzadko kiedy jest to członkostwo w klubie sportów walki. Tak właśnie było w moim przypadku. Jako młodziutka dziewczyna trafiłam do klubu kick boxingu w wieku 15 lat, ale błyskawicznie okazało się, że mój młody wiek w niczym nie przeszkadza. Wręcz przeciwnie. Sukcesy przyszły niemal natychmiast. Bez doświadczenia, bez techniki, bez przygotowania, po zaledwie kilku miesiącach treningów, 15-latka z Kołobrzegu zdobyła mistrzostwo Polski seniorek w kick-boxingu, w finale pokonując podopieczną trenera reprezentacji kraju. Dwa lata później zostałam mistrzynią świata seniorek w kick-boxingu. W wieku zaledwie 17 lat osiągnęłam bezprecedensowy sukces w polskich sportach walki!

Sukcesy z ringów amatorskich szybko przeniosły się na profesjonalne ringi. Rok 1994 to zawodowe mistrzostwo Europy, a 1995 to zawodowe mistrzostwo świata w kick-boxingu.

Kolejnym krokiem było przejście z kick-boxingu do boksu. W 2000 roku zadebiutowałam na zawodowym ringu bokserskim nokautując reprezentantkę Węgier Szilvię Porteleki. Kolejne nokauty doprowadziły mnie do pojedynku z Diane Dutrą o tytuł mistrzyni świata. To starcie także rozstrzygnęłam przed czasem, posyłając Kanadyjkę na deski już w 4. rundzie.

Rok 2003, to jedyna, zresztą bardzo kontrowersyjna porażka w bokserskiej karierze. Po zwycięskiej walce z Tracy Byrd, w Mandalay Bay w Las Vegas, podczas której  ostatecznie zerwałam nadwyrężone ścięgno Achilesa, dwaj sędziowie przyznali Amerykance nieznaczne, dyskusyjne zwycięstwo, trzeci widział tryumf Polki.

Nie załamałam się jednak porażką, wróciłam na ring jeszcze silniejsza. Rok po walce z Byrd, tym razem w Manchester Evening News Arena, zdobyłam pasy mistrzyni świata dwóch federacji, wysoko pokonując na punkty, czołową wówczas pięściarkę świata w tej kategorii Elizę Olson.

Kiedy w 2005 roku, po wspaniałym zwycięstwie nad Tawnyah Freeman byłam oklaskiwana  w Madison Square Garden, jednej z najsłynniejszych bokserskich aren na świecie, nie przypuszczałam jeszcze, że była to moja ostatnia walka. Niestety, kolejne kontuzje uniemożliwiły mi dalsze występy w ringu. Zamiast tego rozpoczęłam nową przygodę z …tańcem. Niedługo potem wystąpiłam w „Tańcu z Gwiazdami”, w którym dotarłam do półfinału…

1974

NARODZINY

1989

ROZPOCZĘCIE SPORTÓW WALKI

Kipiąca energią nastolatka do sportów walki trafiła w 1989 roku, a więc w wieku 15 lat i był to cieszący się wówczas popularnością Kick-boxing. Po zaledwie kilku miesiącach treningów pod okiem cenionego fachowca Jacka Szczygła,  pojechałam na mistrzostwa Polski seniorek do Rzeszowa i nieoczekiwanie zwyciężyłam pokonując w finale faworytkę trenera ówczesnej kadry. Ta wygrana nie była tylko dziełem przypadku. Dwa lata później na mistrzostwach świata seniorek, mając zaledwie 17 lat, zostałam najmłodszą zdobywczynią złotego medalu w historii tej dyscypliny. Następnie jeszcze trzy razy z rzędu powtórzyłam ten sukces, w międzyczasie stając również dwukrotnie na najwyższym stopniu podium w mistrzostwach Europy.

1994

MISTRZYNI EUROPY

Osiągnąwszy w amatorstwie praktycznie wszystko, postanowiłam przejść na zawodowstwo i to również był strzał w dziesiątkę. W 1994 roku podczas gali w Oświęcimiu zdobyłam tytuł mistrzyni Europy, a rok później w Toruniu pas mistrzyni świata w Kick-boxingu wywalczony na ringu ustawionym w… ogromnym namiocie cyrkowym. Warto dodać, że wywalczyłam powyższe tytuły w najbardziej wówczas prestiżowej i poważanej organizacji, czyli WAKO-PRO. Oprócz niej takie trofeum posiadał wśród Polaków tylko niesamowity Marek Piotrowski.

2000 – 2004

HISTORIA WALK

Rok 2000

– 04-Mar-2000, Toruń: Silvia Porteleki (Węgry) TKO 4

– 08-Kwi-2000, Gdańsk: Piroska Beki (Węgry) TKO 1

– 24-Cze-2000, Toruń: Samantha Rein (Niemcy) TKO 4

– 14-Paz-2000, Kołobrzeg: Diane Dutra (Kanada) KO 4 MS

– zwycięstwo, – porażka, = remis, MS walka o mistrzostwo, OT obrona tytułu

Rok 2001

– 17-Lut-2001, Kołobrzeg: Snodene Blakeney (USA) 10 OT

– 17-Mar-2001, Budapeszt: Sanja Stunja (Chorwacja) KO 2

– 09-Cze-2001, Kołobrzeg: Mary Haik (USA) KO 3 OT

– 13-Paz-2001, Budapeszt: Tanja Rotkvic (Niemcy) TKO 5

– 27-Paz-2001, Kołobrzeg: Kada Omerovic (Bosnia i Hercegowina) TKO 4 OT

Rok 2002

– 22-Sty-2002, Gdynia: Tracy Wilcock (Anglia) TKO 5

– 24-Maj-2002, Budapeszt: Ragan Pudwill (USA) KO 3 OT

– 22-Paz-2002, Sopot: Borislava Goranova (Bułgaria) 6

Rok 2003

– 22-Mar-2003, Las Vegas: Tracy Byrd (USA) 10 MS

– 22-Lis-2003, Belfast: Borislava Goranova (Bułgaria) 6

Rok 2004

10-Mar-2004, Manchester: Eliza Olson (USA) 10 MS OT

2005

OSTATNIA WALKA

Na ringu w Manchesterze wypunktowałam cenioną wówczas Elizę Olson (10-5-3, 2 KO), zdobywając dwa mistrzowskie pasy wagi junior półśredniej.

Moją finalną walką w czerwcu 2005 roku było zwycięstwo odniesione na deskach ringu w legendarnej hali Madison Square Garden w Nowym Jorku, gdzie   odprawiłam z kwitkiem rywalkę z Arkansas Tawnyah Freeman (9-5, 3 KO).

2005

DZIENNIKARSTWO

Po zawieszeniu rękawic na kołku zaczęłam spełniać się jako dziennikarka programu „Dzień dobry TVN” oraz wystąpiłam w popularnym show „Taniec z gwiazdami”, w którym razem z partnerem Marcinem Olszewskim zajęłam czwarte miejsce. Oprócz tego, jeszcze podczas zawodowych występów na ringu zagrałam w dwóch filmach, czyli w „48 godzin z życia kobiety” i 'Superprodukcji”.

2005

TANIEC Z GWIAZDAMI

Przyznaję, że program „Taniec z gwiazdami” pochłania mnóstwo czasu. Znowu musiałam ciężko pracować, bo to co jest atutem na ringu, przeszkadza w tańcu towarzyskim. Bokser musi mieć napięte mięśnie obręczy barkowej, a tancerz wręcz przeciwnie. Poza tym śmieję się, że mam „mały problem z głową”. W walcu angielskim szyja ma być wyciągnięta, a głowa odchylona do tylu i odwrócona w kierunku przeciwnym do ruchu po parkiecie. A to już jest prawie niemożliwe. Szczęśliwie szybko opanowałam kroki, ale trzymanie ramy kosztowało mnie wiele wysiłku. Przyznaję, że musiałam pokonać w sobie opór wewnętrzny, żeby w rumbie zmysłowo gładzić się po włosach, pamiętając w dodatku o skończeniu ruchu nadgarstkiem i zachowaniu uwodzicielskiego wyrazu twarzy.

2016

PITBULL NIEBEZPIECZNIE KOBIETY

Dołączyłam do bohaterów znanych z poprzedniej części „Nowe porządki” Patryka Vegi, gdzie na planie m.in z Joanną Kulig i  Anną Dereszowską aresztowałyśmy… Artura Żmijewskiego 🙂

2017

AGENT GWIAZDY

Kolejna przygoda jako uczestniczka programu TVN – Agent Gwiazdy.

For privacy reasons YouTube needs your permission to be loaded. For more details, please see our Polityka prywatności, Regulamin sklepu.
I Accept