Aktualności

Podziękowania dla Sponsorów

Agnieszka Rylik

W sporcie najtrudniejsza jest presja. Albo wygrywasz, albo cię nie ma

Nie jest to dobre dla psychiki człowieka, ale musiałam sobie z tym radzić. Pamiętam sytuację, w której po przegranej walce to ja pocieszałam, a nie byłam pocieszana. Gdy miałam 18 lat marzyłam już o spokojnej jesieni życia, chciałam bujać się w miękkim fotelu i po prostu odpoczywać – mówi Agnieszka Rylik. Jako 15 - latka rozpoczęła przygodę z kick - boxingiem, choć pierwsze zajęcia miały być kursem samoobrony. Po pół roku treningów zdobyła złoty medal Mistrzostw Polski, dwa lata później świętowała Mistrzostwo Świata seniorek. W 1994 roku Rylik sięgnęła po zawodowe Mistrzostwo Europy, niedziwne więc, że Mistrzostwo Świata stało się jedynie kwestią nieodległego czasu. W następnych latach najlepsza na świecie była jeszcze trzykrotnie. Ringowa aktywność Rylik martwiła zwłaszcza jej mamę, która obawiała się o zdrowie energicznej nastolatki. Co ciekawe, rodowita kołobrzeżanka była niegdyś typową „córką tatusia”, choć z kobiecym wdziękiem od dawna wymyka się szablonom stereotypowego myślenia. Gdy nie chciała występować na ringu w szerokich spodenkach, zaprojektowała dla siebie specjalną spódniczkę, którą zaprezentowała widzom zgromadzonym m.in. w Madison Square Garden czy Mandalay Bay w Las Vegas.

- Sport to wymierna rzecz. Albo wygrywasz, albo przegrywasz. Starałam się wykonywać swoje obowiązki jak najlepiej. To wszystko dało mi jednak dużo przymiotów zupełnie pozasportowych. Sport hartuje, uczy samodyscypliny i pokory.

MOJA HISTORIA

1974

NARODZINY

1989

ROZPOCZĘCIE SPORTÓW WALKI

Kipiąca energią nastolatka do sportów walki trafiła w 1989 roku, a więc w wieku 15 lat i był to cieszący się wówczas popularnością Kick-boxing. Po zaledwie kilku miesiącach treningów pod okiem cenionego fachowca Jacka Szczygła, Agnieszka pojechała na mistrzostwa Polski seniorek do Rzeszowa i nieoczekiwanie zwyciężyła pokonując w finale faworytkę trenera ówczesnej kadry. Ta wygrana nie była tylko dziełem przypadku. Dwa lata później na mistrzostwach świata seniorek, mając zaledwie 17 lat, została najmłodszą zdobywczynią złotego medalu w historii tej dyscypliny. Następnie jeszcze trzy razy z rzędu powtórzyła ten sukces, w międzyczasie stając również dwukrotnie na najwyższym stopniu podium w mistrzostwach Europy.

1994

MISTRZYNI EUROPY

Osiągnąwszy w amatorstwie praktycznie wszystko, Agnieszka postanowiła przejść na zawodowstwo i to również był strzał w dziesiątkę. W 1994 roku podczas gali w Oświęcimiu zdobyła tytuł mistrzyni Europy, a rok później w Toruniu pas mistrzyni świata w Kick-boxingu wywalczony na ringu ustawionym w… ogromnym namiocie cyrkowym. Warto dodać, że Agnieszka wywalczyła powyższe tytuły w najbardziej wówczas prestiżowej i poważanej organizacji, czyli WAKO-PRO. Oprócz niej takie trofeum posiadał wśród Polaków tylko niesamowity Marek Piotrowski.

2000 - 2004

HISTORIA WALK

Rok 2000
- 04-Mar-2000, Toruń: Silvia Porteleki (Węgry) TKO 4
- 08-Kwi-2000, Gdańsk: Piroska Beki (Węgry) TKO 1
- 24-Cze-2000, Toruń: Samantha Rein (Niemcy) TKO 4
- 14-Paz-2000, Kołobrzeg: Diane Dutra (Kanada) KO 4 MS
- zwycięstwo, - porażka, = remis, MS walka o mistrzostwo, OT obrona tytułu

Rok 2001
- 17-Lut-2001, Kołobrzeg: Snodene Blakeney (USA) 10 OT
- 17-Mar-2001, Budapeszt: Sanja Stunja (Chorwacja) KO 2
- 09-Cze-2001, Kołobrzeg: Mary Haik (USA) KO 3 OT
- 13-Paz-2001, Budapeszt: Tanja Rotkvic (Niemcy) TKO 5
- 27-Paz-2001, Kołobrzeg: Kada Omerovic (Bosnia i Hercegowina) TKO 4 OT

Rok 2002
- 22-Sty-2002, Gdynia: Tracy Wilcock (Anglia) TKO 5
- 24-Maj-2002, Budapeszt: Ragan Pudwill (USA) KO 3 OT
- 22-Paz-2002, Sopot: Borislava Goranova (Bułgaria) 6

Rok 2003
- 22-Mar-2003, Las Vegas: Tracy Byrd (USA) 10 MS
- 22-Lis-2003, Belfast: Borislava Goranova (Bułgaria) 6

Rok 2004
10-Mar-2004, Manchester: Eliza Olson (USA) 10 MS OT

 

2005

OSTATNIA WALKA

Na ringu w Manchesterze Rylik wypunktowała cenioną wówczas Elizę Olson (10-5-3, 2 KO), zdobywając dwa mistrzowskie pasy wagi junior półśredniej. "Tyson w spódnicy" do czasu przymusowej emerytury wystąpiła jeszcze tylko dwa razy. Jej finalną walką w czerwcu 2005 roku było zwycięstwo odniesione na deskach ringu w legendarnej hali Madison Square Garden w Nowym Jorku, gdzie Agnieszka w świetnym stylu odprawiła z kwitkiem rywalkę z Arkansas Tawnyah Freeman (9-5, 3 KO).

2005

DZIENNIKARSTWO

Po zawieszeniu rękawic na kołku była mistrzyni zaczęła spełniać się jako dziennikarka programu "Dzień dobry TVN" oraz wystąpiła w popularnym show "Taniec z gwiazdami", w którym razem z partnerem Marcinem Olszewskim zajęła czwarte miejsce. Oprócz tego warto przypomnieć, że jeszcze podczas zawodowych występów na ringu zagrała w dwóch filmach, czyli w "48 godzin z życia kobiety" i 'Superprodukcji". Sympatyczna zawodniczka wciąż regularnie pojawia się na małym ekranie i świetnie odnajduje się w tej roli.

2005

TANIEC Z GWIAZDAMI

Przyznaje, że program "Taniec z gwiazdami" pochłania mnóstwo czasu. Znowu muszę ciężko pracować, bo to co jest atutem na ringu, przeszkadza w tańcu towarzyskim. Bokser musi mieć napięte mięśnie obręczy barkowej, a tancerz wręcz przeciwnie. Poza tym śmieje się, że mam „mały problem z głową”. W walcu angielskim szyja ma być wyciągnięta, a głowa odchylona do tylu i odwrócona w kierunku przeciwnym do ruchu po parkiecie. A to już jest prawie niemożliwe. Szczęśliwie szybko opanowałam kroki, ale trzymanie ramy kosztuje mnie wiele wysiłku. Poza tym w tańcu trzeba też być aktorką. Przyznaje, że muszę pokonać w sobie opór wewnętrzny, żeby w rumbie zmysłowo gładzić się po włosach, pamiętając w dodatku o skończeniu ruchu nadgarstkiem i zachowaniu uwodzicielskiego wyrazu twarzy.

2016

PITBULL NIEBEZPIECZNIE KOBIETY

W Warszawie trwają zdjęcia do nowego filmu Patryka Vegi pt. „Pitbull. Niebezpieczne kobiety”. Do bohaterów znanych z poprzedniej części „Nowe porządki” dołączą piękne i niebezpieczne kobiety... Redakcja Telemagazyn.pl miała szansę przyjrzeć się na planie, jak Joanna Kulig, Anna Dereszowska i Agnieszka Rylik aresztują... Artura Żmijewskiego! Sprawdźcie naszą fotorelację!

2017

AGENT GWIAZDY

Agnieszka była uczestniczką kolejnej edycji programu TVN - Agent Gwiazdy.

Projekt i wykonanie: